Sportovní vyžití v okolí

Okolí přehrady Hracholusky nabízí bezpočet sportovních aktivit, zde Vám nabídneme alespoň některé z nich.

Vodní sporty, plavání, koupání

Koupat se můžete pár metrů od chaty, pozvolná pláž se nachází 150 m přes silnici. Pokud jste náročnější, můžete zkusit pohyb na hladině ve speciálním míči, Aqua ball provozují u hráze přehrady. Vaše děti jistě ocení tobogán na Radosti, který je vzdálen 10 minut jízdy autem. Při nepříznivém počasí přijde vhod bazén na Slovanech v Plzni. V areálu najdete plavecký bazén, 85 m dlouhý tobogán, divokou řeku, dětské brouzdaliště, relaxační bazén, vířivky, parní komory a sauny. Někteří rádi využijí bezplatné, večerní hodiny aquaerobiku. O něco skromnější bazén je v Plzni na Lochotíně, nedávno ho převzalo do správy město a tak ho výhledově čeká nákladná rekonstrukce. Menší bazén je také v Konstantinových Lázních ve sportovním areálu Staré Lázně, moderní wellness centrum zase nabízí hotel Prusík. Nedaleko odtud mají přírodní koupaliště, zatopený lom Okrouhlák , který je oblíben i mezi potápěči. Pokud Vás tato nabídka neoslovila a toužíte po něčem trochu jiném, můžete zkusit sjezd divoké řeky, upravené koryto řeky Mže u Kalikovského mlýna stojí za to!

Jezdectví

Projížďka udělá radost nejen dětem, z koňského hřbetu je přece nejhezčí pohled na svět. Vyjížďky na koních nabízí 0,5 km vzdálený Nový dvůr( směr Pňovany, za viaduktem do leva). Profesionální tým cvičitelů to je Jezdecká škola Kozolupy. Z ustájených koní klidné povahy si vybere každé dítě včetně těch nejmenších. Ranč Šídlovák u stejnojmenného rybníka Bolevecké rybniční soustavy nabízí klidné posezení u vody. Čepují tu výborné pivo, občas grilují a za rozumnou cenu si děti zajezdí na jednom ze zdejších pěti koní.

In-line bruslení

Máte rádi aktivní odpočinek a bez bruslí se neobejdete? Pokusíme se Vám nastínit ta nejlepší místa pro in-liny v Plzni. Nejmodernější sportoviště vyrostlo v Plzni u Borské přehrady. Zdejší 400m dlouhá dráha splňuje závodní parametry. Kromě toho je tu skate park, minigolf, dětský koutek a přírodní, koupací jezírko. Dráha u vodárny na Homolce má podobné parametry jako dráha Borská, brusle zde dokonce půjčují a je zde možnost občerstvení. Zdejší sportovní areál navíc nabízí lezeckou stěnu, pétanque a různá další specializovaná hřiště.

Motokáry

Nejbližší motokárová dráha je na 12 km vzdálené hrázi přehrady. Ti náročnější jistě využijí krytých drah pod mostem Milenia v Plzni. Ovšem naprostý luxus se Vám nabízí ve Lhotě. Mají tu trať o délce 1250 m, motokáry Honda zvládnou až 80 km rychlost a o přesné výsledky se stará elektronická časomíra.

Vyhlídkové lety

Letiště v Plešnicích proslavily především tuningové srazy, ale konají se zde i jiné akce, například letecké dny. Aeroklub Plzeň – Letkov nabízí vyhlídkové lety i letecký výcvik. Vyhlídkové lety provozují se stroji Morane Sauliner MS 893 a Zlín Z 43, případně s kluzákem L 13 Blaník.

Další sporty

Z dalších sportovních aktivit Vám možná přijde vhod minigolf, který je provozován na hrázi přehrady, nebo na Radosti, další hřiště jsou pak v Plzni. Vyznavači velkého golfu by měli zajet do nedalekého Alfrédova u Stříbra. Tamní 18 jamkové hřiště, patřící k nejdelším v republice, bylo otevřeno v roce 2000. Zajímavou aktivitou může být Laser game. Tuto nevšední, adrenalinovou hru si můžou vychutnat dospělí i děti od 7 let. V OC Atom na Lochotíně na Vás čeká bludiště s různými světelnými i zvukovými efekty a samozřejmě střílení. Každá hra zabere 15 minut a po skončení obdrží hráči výsledkovou listinu. A na závěr bychom Vám doporučili místní lahůdku, bungee jumping z Železničního mostu. Termíny skoků jsou nahodilé, nejlepší je se informovat pomocí následujících odkazů.
pavouci.cz lanove-aktivity.cz
„Neváhejte a přijeďte si zasportovat!“